HOTEL MARE MONTE  »  SANAL GEZİNTİ

 • Hotel Mare Monte  »  Tesis Bilgileri
 • Konaklama
  :
  Hotel
 • Kapasite
  :
  23 Oda
 • Telefon-1
  :
  0 266 396 17 30
 • Telefon-2
  :
  0216 358 66 44
 • Faks
  :
  0 266 396 06 75
 • Web
  :
  www.hotelmaremonte.com
 • Hizmet Dönemi
  :
  12 Ay Hizmetinizde
(1379) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

HOTEL MARE MONTE

Denizle iç içe, sürekli sıcak suyu mevcut, kaloriferli, 23 odalı otelimizde dost ve sıcak bir aile ortamında sizlere hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Wireless internet hizmeti(kablosuz internet bağlantısı) bulunmaktadır. Kapalı ve açık bar, 50 kişilik iç ve dış restaurant, odalarımızda tv ve klima . . .

Bölgemizde asırlarca beraber yaşamış olan Rumlar ve Türkler , birbirlerinin kültürlerinden etkilenmiş ve ayrı bir kültür yaratmışlardır.Bundan eşsiz Ege yemekleri doğmuştur.

Altıoluk yerlileri deniz mahsüllerini,yabani otların pişirilmesini,dolma çeşitlerini,bunun yanında eski Türk yemekleri olan sura dolması, keşkek ve pilav ile dible,bademli baklavayı çok lezzetli yapar ve yalnız zeytinyağ kullanırlar.

Tattığınız bu eşsiz lezzetleri, zeytinyağ ve zeytin ürünlerini, otelimiz standından temin ederek, bu keyifi dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Edremit Körfezi, hemen kuzeyinde bir yay şeklinde yer alan Kaz (İDA) Dağları, kuzeyden gelen sert iklim şartlarını engellediğinden müstesna bir iklime sahiptir. Bölgenin hemen tamamını kaplayan zeytin ağaçlarının havayı temizleme özelliğinin yanında İda dağındaki 27 km. uzunluğunda ve 650 mt. yükseklikteki Şahindere Kanyonunun bir baca gibi havayı devamlı sirküle etmesi neticesi Körfez, bilhassa Altınoluk dünyada oksijeni en yoğun olan bölge ünvanını almıştır. Altınoluk'da Dünya Sağlık Örgütünün ölçümlerine göre oksijen miktarı %20.9-21 dolayındadır. Keza buradaki karbonmonoksit ve kükürtdioksit miktarı da çok düşük neredeyse sıfır noktasına yakındır. Bu da sağlık turizmi açısından çok önemli bir yer almasına sebep olmaktadır.


Körfez , Türkiye'nin en fazla Mavi Bayrağına sahip de nizi olmanın farklı gururunu yaşamaktadır. Altınoluk , Ayvalık , Burhaniye , Küçükkuyu'nun birçok yerinde Mavi Bayrak dalgalanmaktadır.

Tarihin babası Homeros'un "Bin pınarlı ve vahşi hayvanların anası" olarak tanımladığı İda Dağlarının bir çok su kaynağı, bölgeden denize döküldüğünden burasını adeta bir su cenneti haline getirmiştir. 10 km. lik sahil şeridinden denize dökülen başlıca ırmaklar, Mıhlı Çayı, Gücüksu, Şahindere, Manastır Çayı, Güre Çayı, Akçay, Zeytinli Çayıdır. Bölge tatlı sularının yanında termal kaynakları yönünden de son derece zengindir.


Bölgenin iklimsel özelliğinden, Kazdağı'nın güney yamacı 600m. İrtifaya kadar zeytinlikler ile kaplıdır.

Dağın 600 - 800 m. kuşağı kızılçam, 800 - 1400 m. kuşağında ise karaçam ormanları bulunur. Kerestesi çok makbul olan karaçamlardan başka, gürgen, kayın, ceviz, çınar, meşe, ıhlamur, kestane ve fındık Kazdağ orman ailesinin bireyleridir.


Dağın en önemli endemiği Kazdağı Göknarı'dır ve 1400m. irtifada, nemli bölgelerde yaşar. 30 m.'ye kadar boy atabilen, dar ve konik tepeli, piramit görünüşlü, son derece dekoratif bir ağaçtır. Mısır koçanı benzeri 25cm. kadar uzayabilen kozalaklar, ağacın en üst dallarında ve göğe doğru bakarlar.


Bundan başka 42 çeşit daha endemik sayılmıştır.Kazdağı adaçayı, Sarıkız çayı, Kazdağ orkidesi,Kazdağ civan perçemi, Köy göçüren, Yabani sarımsak, bir cins bodur kekik, Bodur Kantaron. Kazdağına has bitkilerdendir.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Alternatif Turizm Aktivitelerimiz

Bitki ve Vahşi Hayvan Fotoğraflama Turları
CANYONING
ÇADIRLI CAMPİNG
Deniz ve Tatlı Su Balık Avcılığı
Jeep Safari-Offroad
Kara Avcılığı
Özel Kazdağı Gezileri
Su Sporları
Kültür ve çevre gezileri


Altınoluk Mare - Monte Seyahat Acentası'nın tertiplediği gezilere Assos,Truva,Bozcaada,Gökçeada,Gelibolu Adası Milli Parkı gibi yöreleri görüp, aktivitelere katılarak tatilinizi unutulmaz yapabilirsiniz.

 Tatilinizi,her türlü kara ve deniz sportif faaliyetlerinin yanında yaz-kış Kazdağları'nda otelimizce de düzenlenen alternetif gezilerimize katılarak unutulmaz kılabilirsiniz.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

ADRES:

Dağ ile denizin kucaklaştığı oksijen çadırı Altınoluk'ta sizleri bekliyoruz.

İskele Mahallesi Fatih Caddesi No:13 Altınoluk - EDREMİTHOTEL MARE

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: